Experience

סביב הכנרת

חופי הכנרת

סביב הכנרת 29 חופי רחצה מוכרזים, בהם פועלים שירותי הצלה. 11 מהם נמצאים לחופי העיר טבריה, בעוד 12 חופים סביב האגם שייכים לאיגוד ערים כנרת. חמישה חופים נוספים, רובם בצפון ובדרום האגם, שייכים למועצה האזורית עמק הירדן, וגם למועצה המקומית מגדל חוף אחד משלה. חלק מהחופים מסודרים מאוד ומציעים לרוחצים מגוון שירותים נלווים ואפילו אטרקציות ייחודיות.

אטרקציות בכנרת
אטרקציות בכנרת

כפר נחום

גן לאומי כפר נחום משקיף על נופי הקסם של חופי הכנרת. תמצאו כאן מעיינות ואתרי טבע, תל מקראי ושרידי כפר יהודי מימי בית שני, בית כנסת קדום וכנסיות שהעולם הנוצרי כולו נושא את עיניו אליה.
על פי הברית החדשה, לאחר שעזב את נצרת קבע ישו את מרכז פעילותו בכפר נחום. 4 מ-12 השליחים הראשונים התגוררו בכפר נחום. 
עין שבע (טבחה): לפי המסורת הנוצרית זה אתר נס הלחם והדגים של ישו: די היה לו בחמש כיכרות לחם ובשני דגים להזנת 5,000 איש, ובמאה ה-4 נבנתה כאן כנסיית הלחם והדגים לציון הנס. בכנסייה בת ימינו משולבים שרידים מהכנסייה הישנה, בהם רצפת פסיפס מרשימה מהמאה ה-5. בעין שבע ניצבת גם כנסיית הבכורה של פטרוס, או כנסיית ההבטחה על פי המסורת הנוצרית כאן התגלה ישו לשליחיו לאחר שקם מהמתים, והעניק לפטרוס את הבכורה.

ירדנית

הירדנית ממוקמת בין סכר דגניה אשר בדרום מערב הכינרת לסכר אלומות. בקטע נהר זה המים זורמים בעדינות ומאפרים לרוחצים ליהנות ממים קרירים ונוחים לרחצה. בגדות הנהר תמצאו טרזנים (חבלים קשורים לעצים, כאשר בקצה החבל יש חתיכת עץ מאונכת לחבל), גזעי עץ שצמחו מעל המים ואפשר לקפוץ מהם ומשטחי אדמה בדיוק בגודל המתאים לפרוס עליהם מחצלת להתחרדן.
הירדנית נמצא גם אתר טבילה המיועד לצליינים נוצרים.

אטרקציות בכנרת
אטרקציות בכנרת

בית גבריאל

“בית גבריאל בכינרת” הנושק לשפת האגם, הוקם בשנת 1993 ע”י קרן שרובר. את בנית הבית ותכנונו הוביל החזון להקמת “בית תרבות ומרכז חיי רוח וחברה לתושבי האזור ולכל שוחרי התרבות, היצירה ואמנות הבאים בשעריו”.
בית גבריאל יש אולם תיאטרון מאובזר של 360 מושבים ובו מערכת תלת ממד להקרנת מיטב סרטי הקולנוע ואולם קולנוע ובו 110 מושבים. שני האולמות מצוידים במלוא המכשור האלקטרוני להקרנת סרטים, להרצאות, סימפוזיונים וכנסים. גלריה לאמנות עם תצוגות מתחלפות. חדר עיון. חדרי ישיבות ומסעדה וקפה העומדים לרשות באי הבית. בית גבריאל הוא מקום מפגש מיוחד ומקור הנאה ותרבות לאנשי העמק והסביבה.

הר ארבל

מצוק הארבל, המתנוסס מעל הכנרת, משקיף לגולן ולחרמון ומהווה את לבה של שמורת הטבע ארבל, ואת הגן הלאומי ארבל המקיף אותה. המתחם כולל גם את הר ניתאי, הר סביון, קרני חיטין ורמת ארבל וכן יישוב קדום שהותיר שרידי בית כנסת מפואר ושבילי טיול אל מבצר ובו מערות טבעיות.

אטרקציות בכנרת
אטרקציות בכנרת

שאטו גולן

יקב שאטו גולן הוא יקב בוטיק ישראלי הנמצא במושב אליעד ברמת הגולן. בשנת 1999 הקימה המשפחה יקב קטן בחצר המשק בשותפות עם שוקי שי וייצרו את 7,000 בקבוקי הקברנה סוביניון הראשונים. כיום הוא משווק 90,000 בקבוקים בשנה (נכון לשנת 2016). כרמי היקב שוכנים במפגש נחלי הירמוך ורוקד והם בבעלות היקב.

מגדלא

אתר מגדלא (מגדל העתיקה) כולל שרידי כפר דייגים יהודי ששכן לחוף הכנרת לפני כאלפיים שנה. המקום קדוש לנוצרים בגלל אמונתם שמרים המגדלית (מריה מגדלנה), מתומכותיו הבולטות של ישו הנוצרי, חייתה במקום זה. לפי האמונה הנוצרית, היא זו שטיפלה בגופת ישו לאחר שהורד מהצלב, ויחד עם אימו של ישו התבשרה על תחייתו. במהלך חפירות ארכיאולוגיות לקראת הקמתו של מתחם כנסייתי, נחשפו בשנת 2009 שרידי בית כנסת עתיק, מהמאה הראשונה לספירה, הנחשב לבית הכנסת הקדום ביותר שהתגלה בגליל – התקיים עוד לפני חורבן בית המקדש השני.
כתוצאה מהממצאים הייחודיים, בוצע שינוי בתוכניות הבנייה, כך שהאתר משלב כיום פארק ארכיאולוגי ולצידו מרכז כנסייתי מפואר.

אטרקציות בכנרת
אטרקציות בכנרת

מסעדות

טבריה היא בירת התיירות של הצפון ומדי שנה מגיעים אליה מאות אלפי מבקרים מכל רחבי העולם. העיר התיירותית, השוכנת בסמיכות לאגם הכנרת, עשירה מאוד גם במסעדות שמרביתן שוכנות לאורך קו החוף, במרינה היפה, בטיילת התוססת, בעיר העתיקה העטופה בהילה היסטורית ובמדרחוב הראשי השוקק. תמצאו כאן מכל טוב, החל ממסעדות בשרים, דרך מסעדות שף יוקרתיות ועד בר יין וחוות שוקולד לכל המשפחה.